• Príď sa aj tento rok zabaviť na náš tradičný MAJÁLES!

Čakajú na teba tvoji spolužiaci, skvelá hudba a tanec, výborné jedlo a zaujímavé ceny v tombole.

Obleč si niečo pekné a poď tancovať!

Vidíme sa 9. mája 2019 o 18.00 v Šport Pube na Solivare (vstupné 10eur).

Žiacka školská rada S SOŠ a S SŠŠ

• Veľkonočné prázdniny

• Vedenie školy oznamuje, že od 18. apríla (štvrtok) do 23. apríla (utorok) sú veľkonočné prázdniny.

Začiatok vyučovania po prázdninách je 24. apríla (streda).

Všetkým žiakom, rodičom, kolegom a priateľom školy prajeme príjemné a veselé prežitie Veľkonočných sviatkov.

Mgr. Romana Birošová
            Mgr. Karina Kováčová

• Triedne aktívy

• Vedenie školy oznamuje, že triedne aktívy sa uskutočnia 25. apríla o 16.30 hod. v jednotlivých triedach.

Stretnutie triednych dôverníkov sa uskutoční o 16.15 hod. v zasadačke školy.

• Oznam vedenia školy

• Vedenie školy pripomína maturantom, že PČOZ sa bude preberať v kancelárii zástupkyni školy dňa 17. apríla (od 13.00 hod.).

Každý maturant svoju prácu odovzdá v hrebeňovej väzbe 2x a 1x na CD.

Odvozdanie práce – projektu po tomto termíne bude mať vedenie školy za to, že neboli splnené podmienky k účasti na riadnom termíne ústnej formy internej časti (ÚF IČ) MS 2019.

• Art terapia a workshopom zamerané na rozvoj tvorivosti, kreativity a originálnosti

• Umenie v dnešnej dobe má mnoho podôb, spôsobov prezentácie a možností, ako pomáhať zlepšiť kvalitu nielen života, ale i vyučovacieho procesu, rozvíjať talent, kreativitu a originálnosť žiakov. Deň 28. marec sa do pamäte študentov zapíše ako deň nových umeleckých zážitkov, poznatkov o umení, o umení liečiť a o spôsoboch liečby umením – o art terapii. Exkurzia mala za cieľ využiť nové súčasné a najnovšie poznatky spôsoby rozvoja talentu, originálnosti a kreatívnom vyjadrovaní sa vo výtvarnom umení. Exkurziu pre študentov pripravil magister umenia Kamil Jurašek spolu s certifikovanou art terapeutkou PhDr. Ivanou Pančákovou. Táto šikovná a etablovaná výtvarníčka Prešovského regiónu si pre študentov pripravila prednášku o art terapii, o originálnom prístupe k tvorbe a predovšetkým zaujímavý tvorivý workshop, ktorý bol zameraný na rozvoj predstavivosti, kreativity a originálnosti vo výtvarnom umení. Po veľmi zaujímavej prednáške o art terapii teda nasledoval tvorivý workshop na tému maska, v ktorom mal každý študent vytvoriť svoju vlastnú masku z papiera, ktorú mohol ľubovoľne strihať, kresliť, maľovať, dolepovaním rôznych materiálov zväčšovať, meniť a individuálne kreovať tak, ako to cíti. Predstavivosť a hravosť viedla pohyby rúk a mozgových závitov študentov do rôznych zákutí mysle, imaginatívnosti a fantázie. Výsledkom boli originálne masky, ktoré si študenti po skončení workshopu mohli zobrať domov a čerpať z informácií, o ktoré sa so žiakmi umelkyňa podelila.

Týmto sa chceme v mene študentov poďakovať predovšetkým PhDr. Ivane Pančákovej, za jej ústretovosť, inšpiráciu a odbornú pripravenosť.

Autor článku: Mgr. Art Kamil Jurašek

• Výstava výtvarných prác žiakov v Kokošovciach

• Dňa 2. apríla o 15.00 hod. sa v kultúrnom dome v obci Kokošovce konala výstava výtvarných prác žiakov Súkromnej strednej odbornej školy ELBA Prešov, študijných odborov úžitková maľba, konzervátorstvo a reštaurátorstvo a propagačná grafika pod vedením vyučujúceho Mgr. E. Sosu. Vernisáže výstavy sa zúčastnil p. starosta Mgr. Miroslav Skička, občania Kokošoviec, zriaďovateľ

S SOŠ ELBA Ing. Emil Blicha a vedenie S SOŠ ELBA, S ZUŠ ELBA a žiaci S SOŠ ELBA. Prihovoril sa aj p. starosta Mgr. Miroslav Skička a kurátorka Mgr. Miroslava Marcinková otvorila výstavu, ktorá potrvá do 11. apríla. Jej cieľom je kultúrne prispieť umeleckou tvorbou.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí pomohli zrealizovať výstavu. Tešíme sa na spoluprácu s obcou Kokošovce.

Autor článku: Mgr. Eduardo Sosa

• Prešov a jeho história očami našich študentov

• Pondelkové popoludnie sme si vyhradili na spoznávanie histórie nášho krásneho mesta a výstupu na vyhliadkovú vežu v centre. Vďaka príjemnému počasiu sa nám naskytol krásny výhľad na celé mesto z vtáčej perspektívy. Na našich potulkách sme nezabudli ani na zaujímavé historické pamiatky a prehliadka bola obohatená informáciami o rôznych podujatiach, ktoré sa v meste každoročne organizujú.

PhDr. Andrea  Marušinová