• Lisovanie hrozna na Nádvorí úspechov

• Ako každý rok, tak aj tento sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili tradície lisovania hrozna na nádvorí školy. Spolu s pedagogickým dozorom sa prváci stali súčasťou tradície a dozvedeli sa viac o spôsobe spracovania tohto ovocia. Vďaka pánovi zriaďovateľovi a tohtoročnej úrode žiaci aj učitelia mohli ochutnať lahodnú šťavu našich plodov.

• Zbierka Biela pastelka

• Verejná zbierka Biela pastelka vznikla v roku 2002, takže už 19 rokov pomáha ľuďom so zrakovým postihnutím, teda nevidiacim a slabozrakým. Patrí k najväčším a najdôveryhodnejším zbierkam na Slovensku. Jej organizátorom je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS). Ambasádorkou zbierky je obľúbená moderátorka Adela Vinczeová a Fero Joke. Zakúpením symbolickej pastelky, ľubovoľným príspevkom do zbierkovej pokladničky alebo svojou dobrovoľnou pomocou robíme veľkú vec - pomáhame niekomu zmeniť život k lepšiemu. Dňa 24.9.2021 sa naša škola zapojila do tejto zbierky. Dobrovoľníčkami boli žiacky 3.U triedy Valéria Gondžúrová a Karolína Dobošová. Bc. Ľudmila Lendacká koordinátorka ŽŠR

• Návšteva Šarišskej galérie v Prešove

• Dňa 23.9.2021 si žiaci I.K,II.T, III.U a IV.U prezreli výstavu v Šarišskej galérii. Žiaci si mali možnosť prezrieť diela Edity Vološčukovej, Štefana Hapáka, Františka Veselého a iných. Dané práce študentov zaujali a dúfame, že si odniesli nové inšpirácie.

• Lekvárovo-chlebíkové hody ELBA day

• V piatok sa v areáli našej školy uskutočnil Elba day - každoročné varenie lekváru a pečenie chleba. V príjemnom prostredí relaxačného altánku si žiaci mohli vyskúšať varenie s dlhoročným a najosvedčenejším spôsobom prípravy lekváru, typickým hlavne pre východ Slovenska.

Vsádzanie bochníkov do pece a správne pečenie zabezpečil tvorca myšlienky lekvárovo-chlebíkových hodov zriaďovateľ škôl ELBA Ing. Emil Blicha.

• Slávnostné otvorenie nového školského roka 2021/2022

• Dnes sme spolu so žiakmi a so SSŠŠ privítali nový školský rok 2021/2022 na nádvorí úspechov. Srdečne vítame všetkých žiakov školy, zvlášť žiakov prvých ročníkov. Všetkým želáme úspešný nový školský rok, plný pohody a optimizmu.