Súkromná stredná odborná škola – ELBA

realizuje v čase 09/2020 – 11/2023

dopytovo-orientovaný projekt

„Vzdelávanie 4.0 - prepojenie teórie s praxou“

Miesto realizácie: Prešovský kraj, Prešov

Program: Operačný program Ľudské zdroje

Hlavným cieľom projektu je podpora zvyšovania kvality vzdelávania v oblasti odborného vzdelávania a prípravy v prepojení na praktické vyučovanie.

Cieľ projektu bude napĺňaný prostredníctvom realizácie jednej hlavnej aktivity s názvom „Mimoškolská činnosť“, jej povinnej podaktivity „Riadenie a koordinácia projektu“ a nepovinnej podaktivity „Pedagogické kluby s výstupmi“.

Celkové oprávnené výdavky projektu:

196 232,62 EUR

Nenávratný finančný príspevok zo zdrojov Európskeho sociálneho fondu (ESF) v rámci Operačného programu Ľudské zdroje:

186 420,99 EUR (95% celkových oprávnených výdavkov projektu)

Vlastné spolufinancovanie:

9 811,63 EUR (5% celkových oprávnených výdavkov projektu)

Výstupy a výsledky projektu:

Počet účastníkov zapojených do aktivít zameraných na podporu praktického vyučovania vrátane aktivít zameraných na podporu zavádzania prvkov systému duálneho vzdelávania: 150

Počet účastníkov, ktorí absolvovali aktivity zamerané na podporu praktického vyučovania vrátane aktivít zameraných na zavádzanie prvkov systému duálneho vzdelávania: 140

Riadiaci orgán pre Operačný program Ľudské zdroje: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (www.employment.gov.sk)

Sprostredkovateľský orgán: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (www.minedu.gov.sk)

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“

Tento projekt je podporený z ESF (www.esf.gov.sk).