• Tvoriť alebo sťahovať si z intertnetu?

• Vytvoriť  úplne každú časť prírody vo photoshope je výzvou keď človek len zriedkavo otvára softvér. Naši žiaci zo študijných odborov propagačná grafika a obalová technika v rámci predmetu PRAX  to dokázali tvrdým tréningom počas online vzdelávania, je to skvelý pocit, čo na to poviete?

• Úspešný marec – mesiac kníh

• Uplynulý mesiac bol venovaný knihám. Nielen na hodinách slovenského jazyka sme sa hravou formou dozvedeli množstvo cenných informácií o slovenských a zahraničných autoroch. Lúštili sme tajničky, riešili prešmyčky a hrali kvíz. Naši maturanti sa zúčastnili aj literárneho kvízu, ktorý bol opakovaním všetkých nadobudnutých vedomostí počas štúdia. Študenti ale najviac ocenili online burzu kníh, do ktorej prispeli ozaj hodnotnými kúskami. Knihy, ktoré by inak u niekoho zapadali prachom, dostali šancu byť znovu prečítané.

• Veľká noc

• Pokojné prežitie veľkonočných sviatkov v kruhu najbližších Vám praje S SOŠ ELBA Prešov

Veľkonočné prázdniny budú prebiehať v termíne od 1.4 - 6.4

• Krajské kolo ekonomickej olympiády

• Dňa 22. 3. 2021 sa Erik Wielek, žiak IV. U TIS, zúčastnil krajského kola ekonomickej olympiády 2020/21, ktoré prebehlo online prostredníctvom aplikácie Zoom.

V úvode súťažiaci boli oboznámení s pokynmi k testovaniu.

Požiadavkou na účasť bola zapnutá web kamera a mikrofón, ktoré slúžili na monitorovanie testovania a zabezpečenie čo najobjektívnejšieho priebehu. Po krátkom úvode nasledoval test v testovej aplikácii, pozostával z jedného otvoreného zadania a 25 testových otázok.

Vyhodnotenie krajského kola EO bude 15. apríla 2021.

Ing. Valéria Jurčová

• Za krásu slova 2021

• 24. marcový deň sa v tomto školskom roku opäť niesol v znamení súťaže Za krásu slova, v ktorej si žiaci našej školy otestovali svoje znalosti zo slovenského jazyka a rétoriky. Celá súťaž sa niesla v príjemnej atmosfére a pozostávala z dvoch častí – písomnej a ústnej. Žiaci vypracovali test zo slovenského jazyka, v ústnej časti prezentovali svoje rečnícke prejavy. Aktivita prebehla online formou . Prvé 3 najcennejšie miesta si vybojovali žiačky:

1. miesto – Laura Papcunová (III.U)
            2. miesto – Erika Forišová (III.U)
            3. miesto – Simona Gešperová (II.U)

Dievčatám srdečne  blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť.

• Literárny kvíz

• V súvislosti s marcom mesiacom kníh a blížiacimi sa maturitami sme sa rozhodli žiakom 4. ročníka pripraviť literárny kvíz, kde si mohli preveriť svoje vedomosti z oblasti literárnej vedy a teórie.

Aktivita prebehla v stredu (10.3.2021) online formou prostredníctvom edupage. Súťaž bola vyrovnaná a prvé 3 najcennejšie miesta si vybojovali žiačky Annamária Pavlišinová (1. miesto), Alexandra Najmanová (2. miesto) a Viktória Kaliničová (3. miesto).

Výherkyniam blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť.

• Medzinárodný deň žien

• Dnes si pripomíname medzinárodný deň žien, každoročne pripadajúci na 8. marec

Medzinárodný deň žien je medzinárodne uznávaný sviatok OSN k výročiu štrajku newyorských krajčírok, ktoré bojovali za lepšie pracovné podmienky.

Nezabudnime dnes na žiadnu ženu. Krásny sviatok MDŽ

• Výtvarná súťaž COVID 19 mojimi očami

• Dňa 19.02.2021 sa uskutočnilo vyhodnotenie výtvarných prác žiakov umeleckých študijných odborov, propagačná grafika a užitková maľba.

Výtvarné práce mohli žiaci elektronicky doručiť do 17.02.2021 do S SOŠ – ELBA Prešov, Smetanova 2, 080 01. Prišlo 21 prác zhotovených z bohatých a zaujímavých výtvarných technik od ceruzokresieb, cez akvarel až po fotomontáž. Porota pozastavená z troch členov Mgr. Miriama Bezegová, Mgr. Silvia Mňahončáková, Mgr. Eduardo Sosa z nich vybrala tri najlepšie práce, ktoré spĺňali vysokú úroveň kompozície, kvality a originality.

Víťazom výtvarnej súťaže „fantazijná krajina 2021“ sa stal žiak druhého ročníka Martin Luščák odboru propagačná grafika s fotomontážou kontrastnej grafiky. Druhé miesto získala žiačka tretieho ročníka Oleksandra Tsivkach odboru propagačná grafika s maľbou vyváženej kompozície a tretie miesto získala žiačka druhého ročníka Veronika Sučková odboru úžitková maľba s kresbou zobrazujúca pandemický príbeh.

Všetkým súťažiacim blahoželáme