• Oznam pre študentov

• Minister školstva oznámil nové opatrenia v školách platné od 12. októbra

Oznamujeme našim žiakom, že od 12. októbra prechádzajú stredné školy na dištančnú formu výučby do odvolania. Vyučovanie bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín. Bližšie informácie u triednych učiteľov.

• Výstava fotografií Jana Saudeka

• V utorok 6.10.2020 sa žiaci našej školy tried 3.U a 4.U študijného odboru “Úžitková fotografia“ v sprievode učiteľa Ing. Juraja Olejníka zúčastnili výstavy fotografií známeho českého fotografa Jana Saudeka pod názvom „Life“. Výstava sa konala v priestoroch  Mestskej Galérie Caraffka v budove Caraffovej väznice. Autor fotografií, svetovo známy fotograf, ktorý 13. mája 2020 oslávil svoje 85. narodeniny na výstave prezentoval výber svojich najznámejších fotografií. Prehliadka  výstavy bola pre všetkých zúčastnených skutočným umeleckým zážitkom.

• Lisovanie hrozna na Nádvorí úspechov

• Ako každý rok, tak aj tento sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili tradície lisovania hrozna na nádvorí školy. Spolu s pedagogickým dozorom sa prváci stali súčasťou tradície a dozvedeli sa viac o spôsobe spracovania tohto ovocia. Vďaka pánovi zriaďovateľovi a tohtoročnej úrode žiaci aj učitelia mohli ochutnať lahodnú šťavu našich plodov.

• Oznam pre externých študentov

• Vedenie SSOŠ Elba oznamuje externým študentom, že vyučovanie bude prebiehať dištančne do odvolania z dôvodu opatrení proti šíreniu vírusu Covid 19

• Práce žiakov

• Koronakríza nezastavila kreativitu pri tvorbe prác žiakov S SOŠ – ELBA

Disciplína a neustála tvrdá plánovaná práca hrajú dôležitú rolu nie len vo výtvarnej tvorbe ale aj v živote.

V umení je v podstate jedno akými žánrami sa zaoberáte, či krajinomaľbou alebo portrétovaním, pokrok vždy poteší.

• Krajinársky kurz

• Minulý týždeň sa žiaci SSOŠ Elba druhého a tretieho ročníka odborov propagačná grafika, úžitková maľba, konzervátorstvo a reštaurátorstvo, zúčastnili krajinárskeho kurzu pod vedením našich pedagógov. Žiaci zobrazovali architektúru a prírodu okolia Prešova ako soľný sklad, kalváriu, okolie konkatedrály sv. Mikuláša a iné. Počasie žiakom prialo a veríme, že si z tohto kurzu odniesli skvelé zážitky a skúsenosti.

• Informácia o voľnom pracovnom mieste

• Podľa § 84 zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov riaditeľka školy informuje o voľnom pracovnom mieste pedagogického zamestnanca (PZ) na elokovanom pracovisku Terňa (príloha)

• Slávnostné otvorenie nového školského roka 2020/2021

• Dňa 2. septembra sa uskutočnilo, tak ako je to zvykom každý rok, slávnostné otvorenie nového školského roka 2020/2021. Na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov a zamestnancov školy počas pandémie COVID-19 bola zavedená forma živého vysielania prostredníctvom aplikácie MS- Teams v zasadačke S SOŠ ELBA, Smetanova 2, Prešov. Tento školský rok je pre našu školu jubilejný, vstúpili sme do 21. šk. roku a škola oslavuje 20. rokov od svojho založenia. Srdečne vítame všetkých žiakov školy, zvlášť žiakov prvých ročníkov. Všetkým želám úspešný nový školský rok, plný pohody a optimizmu.

• Zmena účtu za stravovanie

POZOR: ZMENA ÚČTU

Upozorňujeme všetkých stravníkov SSOŠ Elba, že došlo k zmene účtu
            Číslo nového účtu je:
            IBAN: SK67 1100 0000 0029 4209 0002

Ak ste uhradili poplatok za stravovanie na starý účet, suma vám bude preúčtovaná

• Začiatok školského roka

• Slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021 sa uskutoční 2. septembra (streda) o 9:00 hodine v triedach školy. Učitelia sa už pilne pripravujú, chystajú priestory a tešia sa na Vás. Nezabudnite na rúška a dodržiavanie hygienických opatrení.

• Usmernenia ohľadom vyučovania v školskom roku 2020/2021

• V škole prebieha od 2. 9. 2020 riadne školské vyučovanie so zvýšenými hygienickými opatreniami.  Pri vstupe do školy bude žiakom meraná teplota. Žiaci sú povinní dodržiavať pravidlo R.O.R. (ruky-odstup-rúško). Od 2. 9. 2020 do 15. 9. 2020 je povinné používanie rúšok v interiéri školy. Žiaci pred vstupom do školy vyplnia zdravotný dotazník. (Príloha)

Bližšie informácie - klik

• Veľká noc

• Pokojné prežitie veľkonočných sviatkov plné radosti, spokojnosti a pohody v kruhu najbližších

praje SSOŠ ELBA

• Oznam pre maturantov

• Milí maturanti,

určite ste si všimli, že sa blíži  termín 15. 04. 2020 (streda) odovzdávania maturitných projektov. Vaše maturitné projekty posielajte prosím v elektronickej forme na mail vášmu konzultantovi, aby ho mohol ohodnotiť a zástupkyni školy (karina.kovacova@elbaci.sk).